اینوبینو
اینوبینو
خرید و فروش کالای نو

خرید و فروش کالای نو و دست دوم

خرید و فروش کالای نو

در گذشته های نه چندان دور شاید معمول ترین خرید و فروشی که برای کالای دست دوم انجام می شد ماشین بود، شاید به ذهن کمتر کسی خطور میکرد که این خرید فروش کالای نو و دست  دوم کوچکترین وسایل زندگی  را هم دربر بگیرد.

امروزه شرایط اقتصادی در بازار جهانی مردم را به این نوع  از خرید و فروش سوق داده است و تکنولوزی هم به این بازر رونق بخشیده و سایت های معروف و بزرگی مانند آمازون در این زمینه فعالیت می کنند و محدودیت هایی چون فاصله جغرافیایی را از میان برداشته اند.حال در سرتا سر دنیا همه نوع کالا خرید و فروش می شود و شما از کشوری درخواست محصول  میدهید و آن را درب خانه خود دریافت می کنید.

مزیت های خرید و فروش کالای دست دوم:

1-صرفه جویی در هزینه ها

مهمترین مزیتی که خرید و فروش کالاهای دست دوم دارد این است که شما اگر بخواهید کالای نو بخرید مبلغ زیادی باید بپردازید اما در خرید کالای دست دوم این هزینه در برخی موارد به نصف قیمت نوی آن کالا میرسد.

از طرف دیگر ممکن است شما واقعا به نو بودن آن کالا نیاز نداشته باشید و یک کالای دسته دوم نیاز شما را برطرف کند پس چرا باید هزینه بیشتری را متحمل شوید.

2-دسترسی راحت به کالا ها

شاید بعضی از کالا ها دیگر تولید نشود یا در منطقه ای که زندگی می کنید این کالا به راحتی در دسترس شما قرار نگیرد با این ویژگی این نوع محدودیت ها شما را آزار نمی دهد.یا بعضی وقت ها در کالاای دست دوم شما می توانید کالاهی اورجینال تهیه کنید که شاید در بازار نتوانید آن را پیدا کنید.

سایت های فروش کالا های دست دوم

قبل از اینکه تکنولوژیِ پا به عرصه وجود بگذارد این نوع خرید و  فروش ها سنتی انجام می شد و افرادی با واسطه  اقدام به خرید میکردند یا از افرادی خرید می کردند که مورد اطمینان بودند.اما تکنولوژی پا به میدان گذاشت، سایت های زیادی در این عرصه شروع به فعالیت کردند و اپلیکشن های مناسب این  نوع خرید فروش ارائه شد در ادامه برخی سایت های مرتبط را به شما معرفی میکنیم.

 • آمازون

غول معروف و پر آوازه هم در فروش کالاهای نو و هم کالاهای دست دوم.آمازون با استراتژی که در این نوع خرید و فروش داشت مورد استقبال قرار گرفت.

افرادی که تمایل به فروش کالا یا محصول خود دارند مشخصات  آن را در فهرست فروش قرار می دهند و از آن سمت افرادی که به دنبال این نوع محصولات میگردند با دنبال کردن ویژگی های مورد نیاز محصول و کالای مورد نیاز خود را پیدا میکنند.می شود گفت در آمازون افراد از همدیگر خرید می کنند نه از برند ها و شرکت ها.

2-eBay

استراتژی این سایت بر پایه حراج می باشد.افراد عادی میتوانند کالا های نو یا دست دوم خود را برای فروش عرضه می کنند و آن را به بالاترین قیمت پیشنهاد شده می فروشند و از این فروش درصدی برای این سایت می باشد

 3-ASOS

این فروشگاه اینترنتی در زمینه خرید و فروش لباس های زنانه، مردانه، بچگانه و محصولات آرایشی است.از طرفی افراد می توانند لباس های دست دوم خود را بفروشند و درصدی از این فروش را به ASOS بدهند.

4- letgo 

این  سایت هم در خرید فروش وسایل دست دوم کار میکند از لباس گرفته تا کتاب و دیگر اقلام دیگر

5- sell.com

این سایت همه چیز خرید فروش می شود  و این خرید فروش در در سی روز باید انجام شود، اگر تا سی روز این فروش انجام نشد شما با پرداخت هزینه ای کم اگهی فروش خود را تمدید میکنید.

6-OfferUp

این سایت برای اینکه افراد بتوانند با یکدیگر اعتماد کنند با گرفتن شماره تلفن، آدرس،پروفایل فیسبوک، شماره گواهینامه به پروفایل این افراد تیک آبی و صحت اطلاعات آن را تایید میکند.

7-دیوار

این سایت یک سایت اگهی می باشد که در آن هر نوع خرید فروشی انجام می شود.در کالاهای دست دوم هم تنوع وجود دارد .شما می توانید هر کالایی را برای خرید فروش قرار دهید، هم خرید فروش کالای نو هم دست دوم.

7-شیپور

سایت شیپور یک سایت ایرانی است که در آن هم فروش کالای نو صورت میگیرد و هم دست دوم و دقیقا اساس کار آن مثل دیوار می باشد.

 • چگونه می توان به کالای دست دوم خریداری شده اعتماد کرد.

اگر بنا به هر دلیلی مجبور به خرید کالای دسته دوم هستید چونه به این خرید باید اعتماد کنید؟این یکی از دغدغه های افراد در این نوع خرید می باشد.

بعضی از سایت ها مانند آمازون برای اینکه افراد در این نوع خرید ضرر نکند همه وسایل را بررسی می کند تا از سالم بودن آن مطمئن شود.به صاحبان این کالا گوشزد می کند که در توصیفاتی که برای این کالا در نظر میگیرند شفافیت و صداقت وجود داشته باشد.

از طرفی برای خریدار این ویژگی را در نظر میگیرد که بر فرض محال اگر کالای دریافتی سالم نبود آن را برگرداند.

در کشور عزیزمان ایران اگر شما قصد خرید یک محصول دست دوم دارید حتما برای تست آن وسیله مدتی را از فروشنده آن مهلت بگیرد و به او بگوید اگر این وسیله نقص داشت آن را برمیگردانید.

محصول را کاملا بررسی کنید و مطمئن شوید که زدگی، خوردگی، شکسستگی ندارد.

اگر محصولی که میخرید یک کالای برقی است از آن استفاده کنید و همه امکاناتی که دارد را تست کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

 • چگونه کالای دسته دوم بفروشیم

اگر قصد دارید یک کالا یا محصولی را به صوت دسته دوم بفروشید حتما به موارد زیر توجه کنید تا بتوانید مشتری واقعی محصول خود را پیدا و بدون هیچ دردسری محصول و کالای خود را بفروشید.

نکات مهم در فروش کالای دسته دوم

 • ویژگی های محصول خود را به شکل کامل و صادقانه شرح دهید.
 • اگر محصول شما دارای معایبی می باشد که در کار کرد آن تاثیر ندارد بیان کنید.
 • برای استفاده از محصول و کالای خود مدت زمانی را برای تست قرار دهید.
 • به هیچ وجه کالای معیوب برای فروش قرار ندهید.

خرید و فروش کالای نو

شاید با خود بگوید محصولات دسته دوم دارای حساسیت های بیشتری هستند و لی این حساسیت ها در خرید و فروش کالای نو وجود ندارد اما با خواندن این مطلب شاید نظرتان عوض شود.اگر میخواهید کالایی نو بخرید بر اساس چه معیاری این کالا را انتخاب میکنید؟در خرید یک کالا به چه نکاتی توجه میکنید؟

نکاتی مهم در خرید کالای نو

 • اگر میخواهید یک کالای نو خریداری کنید حتما قبل از خرید درباره برند محصول، ویژگی ها محصول، جنس محصول اطلاعات کسب کنید.بهترین راه برای جمع آوری این اطلاعات دنیای اینترنت است یا می توانید از افرادی که در اطراف شما هستند و محصول مورد نظر شما را خریداری و استفاده می کنند کسب اطلاعات انجام دهید.
 • در هنگام خرید کالا یا محصول از فروشنده درباره خدمات پس از فروش و ضمانت نامه آن سوال کنید.
 • اگر برند خاصی مورد توجه تان نیست که خریداری کنید از محصولات برند ها ی مختلف بپرسید تا از ویژگی ها ، مزایا و معایب آن باخبر شوید تا بتوانید محصولی که تطابق بیشتری با خواسته شما دارد را خریداری کنید.
 • هنگام تحویل محصول یا کالا از فروشنده به دقت آن را بررسی کنید تا سالم آن را تحویل بگیرید.
 • به فروشنده بگوید حتما محصول یا کالای شما اگر برقی است جلوی شما آن را تست کند.
 • اگر به صورت آنلاین میخواهید این خرید را انجام دهید از سایت معتبر بخرید.
 • بعضی از سایت ها مانند سایت دیجی کالا برای اینکه افراد بتوانند یک تجربه خوب از خرید داشته باشند نظرات افرادی که محصول مورد نظر شما را خریداری کرده اند را قرار می دهد و به افراد در خرید هرچه بهتر محصول کمک می کند.

چگونه کالای نو خود را بفروشیم

اگر در قالب یک فروشنده میخواهید کالا یا محصول خود را بفروشید به این نکات توجه کنید تا  با دادن حس و تجربه خوب از خرید شما همیشه مشتریان ثابت و وفادار پیدا کنید.

نکاتی مهم برای فروش کالای نو

 • به مشتری خود اطلاعات کامل و مورد نیاز را برای انتخاب درست محصول بدهید.
 • اگر میتوانید برای محصول خود فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید و قابلیت فروش اینترنتی بدهید.
 • محصولات مشابه از برند های متفاوت را به مشتری نشان دهید و از قابلیت ها و مزایا و معایب آن بگویید.
 • محصول اگر برقی است آن را جلوی مشتری تست کنید.
 • ضمانت محصول را به همراه محصول به مشتری بدهید.
 • خدمات پس از فروش و نمایندگی این محصول را به مشتری توضیح و معرفی کنید.
 • اگر در سایت هایی که می توانید محصولات نو و دست دوم را بفروشید حتما این فرصت را ازدست ندهید و محصول خود را معرفی کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی نکاتی که برای خرید و فروش کالای نو یا دست دوم باید در نظر داشته باشید برای شما شرح دادیم.با در نظر داشتن این نکات شما میتوانید هم در موضوع خرید و هم در موضوع فروش تجربه خوبی داشته باشید.امیدوارم از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

 

فروش لوازم آشپزخانه
وبلاگ

فروش لوازم آشپزخانه و نکات آن

برای فروش لوازم آشپزخانه دست دوم کارکرده و نو در اقصی نقاط ایران از جمله شهر های بزرگ مانند شهر تهران بزرگ و کرج و مشهد …

بیشتر بخوانید →
فروش تلویزیون
وبلاگ

فروش تلویزیون و نکات آن

اگهی های تلویزیون اینوببینو برای فروش تلویزیون به صورت نو یا به صورت دست دوم در هر کجای ایران هستید، اعم از کلان شهر تهران و …

بیشتر بخوانید →
خرید و فروش کالای نو
وبلاگ

خرید و فروش کالای نو و دست دوم

در گذشته های نه چندان دور شاید معمول ترین خرید و فروشی که برای کالای دست دوم انجام می شد ماشین بود، شاید به ذهن …

بیشتر بخوانید →

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *